מגזין הומלס

מי צריך מנהל לנכס?

מי צריך מנהל לנכס?

השכרת נכס יכולה להיות רווחית מאוד ומשתלמת בהחלט, אם יש לכם נכס, אתם ודאי יודעים שלא תמיד מדובר במשימה פשוטה. לעיתים ניהול הנכס בצורה עצמאית יכול להוות מקור ללחצים ועוגמת נפש של ממש. במצבים שכאלה עומדת בפניכם האפשרות לשכור שירותים של ניהול נכסים, אך היא כרוכה בהוצאות נוספות מצידכם.

אם כן, מתי משתלם לשכור את שירותיה של חברת ניהול נכסים ולמי כדאי לעשות זאת? לפניכם כל התשובות.

25/07/2021
השכרה

 

אתם גרים רחוק מהנכס המושכר

בתור בעלי נכס להשכרה יהיו מקרים רבים שבהם תיאלצו להגיע לנכס, למשל כאשר דרושים תיקונים, לבדוק שמצב הדירה תקין, לטפל בסכסוכים בין השוכרים או מול השכנים ועוד. אם אתם מתגוררים במרחק משמעותי מהמקום, כול נסיעה תעלה לכם לא מעט כסף וגם כאב ראש. כמובן שיש להתחשב גם בפקטור של הזמן, אם הדירה היא הכנסה משנית עבורכם, סביר להניח שאין לכם את הזמן לעזוב את עיסוקיכם ברגע ולגשת לדירה. במקרה שכזה שירותי ניהול נכסים יכולים להעניק לכם שקט ושלווה, ולעשות את כל העבודה עבורכם. הצורך שלכם להגיע לנכס ירד כמעט לאפס ועדיין תוכלו להיות שקטים שהכול מתנהל כשורה.

 

אתם רוצים לחסוך בהוצאות על תיקונים

רכישת נכס דורשת ברוב המקרים לקיחת הלוואות או משכנתה, אלא אם כן זכיתם בו בירושה. הצורך בהחזר תשלומים עשוי להרתיע אתכם מלשכור ולשלם על שירותים נוספים, אך חברת ניהול יכולה דווקא לחסוך לכם כסף. אם ישנה תקלה בנכס, חברת הניהול תדע בדיוק לאילו אנשי מקצוע לפנות. מאחר והחברה נמצאת בקשר מתמיד עם בעלי מקצוע, יש ביכולתה ליהנות ממחירים משתלמים הרבה יותר. כמו כן, חברת הניהול תדע לקבוע בדיוק מי צריך להיות זה שישלם על התיקונים, האם האחריות מוטלת עליכם או על הדיירים. כך יכולות להיחסך לכם הוצאות רבות.

 

אין לכם זמן לבדוק שוכרים

השכרת דירה לדייר הלא נכון יכולה להיות עונש רציני. דייר שאינו עומד בתשלומים, שעורך מסיבות שיוצרות חיכוכים עם השכנים, מסרב להתפנות מהדירה ועוד. כול אלה יכולים לגרום לכם להתחרט שרכשתם את הנכס מלכתחילה. עם חברת ניהול כל הבלגן הזה יחסך מכם במהרה. ראשית, החברה תדאג לבדוק כול שוכר פוטנציאלי לעומק, כך שתדעו בדיוק מי עומד מולכם. שנית, בכול מקרה של בעיה משפטית מול השוכר, חברת הניהול תדאג לפתור את הבעיה עבורכם. מהצד השני, החברה תדאג שתמיד יהיו דיירים בדירה כדי שאתם תוכלו להמשיך ליהנות מהכנסה.

 

אינכם מעוניינים להתעסק עם נושאים משפטיים או בירוקרטיה

אחזקת נכס להשכרה כרוכה בבירוקרטיה שיכולה להיות טרחנית למדי. יש להיות קפדניים עם ההכנסות וההוצאות, לדווח על הכול כמו שצריך ולהיות תמיד במעקב כדי להימנע מהוצאה מיותרת. בנוסף, יש להשכרה גם צדדים משפטיים כמו הכנת החוזה המתאים, טיפול בהפרות חוזה והבנה מעמיקה של החוקים הנלווים. מדובר בעבודה רבה, במיוחד עבור מי שהנכס הוא הכנסה משנית עבורו ועדיין יש לו עבודה להשקיע בה את זמנו. מטרת ההשקעה בנכס לרוב היא יצירה של הכנסה פסיבית, אך כאשר נדרש מכם להיות אקטיביים ללא הרף, ההשקעה לפתע נראית כמו עבודה נוספת.

ניהול נכון של הנושאים הבירוקרטים והנושאים המשפטיים יכולים להביא לחיסכון משמעותי בהוצאות. בנוסף, השקט הנפשי שלכם שווה לא פחות מכסף ואולי אף יותר. אם אתם רוצים ליהנות מהנכס שרכשתם ומההכנסה שהוא מניב, עדיף לפנות לחברת ניהול שתעשה לכם סדר. אומנם מדובר לכאורה בהוצאה נוספת, אך בטווח הארוך אתם יכולים לחסוך הרבה יותר.

 

 

*כתבה זו אינה מהווה הצעה ו/או התחייבות להעמדת האשראי.העמדת ההלוואה באמצעות בנק לאומי לישראל בע"מ וכפופה לשיקול דעת הבנק. אי עמידה בפרעון ההלוואה עלול לגרור חיוב בריבית פיגורים והליכי הוצאה לפועל.

 
 

כתבות נוספות


עלות השכירות החודשית
במה תלוי מחיר השכירות שאתם משלמים או עומדים לשלם? כל הגורמים, התחשיבים ואיך תדעו כמה אתם *באמת* יכולים לשלם בכל חודש על מקום המגורים שלכם. הנה:השכרת דירה - הדברים שכדאי לשים אליהם לב
4 דברים שחשוב לשים לב אליהם, רגע לפני שחותמים על חוזה שכירות.5 עצות זהב למעבר דירה קל
וואו, מעבר דירה זה כזה סרט. אני יודעת. אז עשיתי לכם קצת סדר עם 5 טיפים שיכולים לעשות לכם קצת פחות כאב ראש ביום הכל כך מיותר הזה.
מבטיחה שהטיפים האלה יביאו אתכם מהר משחשבתם למצב של רגל על רגל עם קפה על הספה בבית החדש שלכם.איך מתחילים בעיצוב מטבח?
עיצוב המטבח הוא אחד מאבני היסוד בעיצוב ותכנון הבית, המטבח הוא מרכז החיים של הבית, סביבו המשפחה מתלכדת ושם קורים הדברים הטובים באמת. על מנת להביא את החוויה למקסימום, אנחנו חייבים לתת דגש על כל חלק בעיצוב המטבח בשאיפה לעיצוב המושלם. אז איך מתחילים לעצב את המטבח? הנה כמה המלצות במיוחד עבורכם.


 


עוד בהומלס

דירות ונדל"ן

דירות להשכרה

דרושים

דרושים

רכב

רכב יד שניה

יד שניה

יד שניה