מגזין הומלס / זירת המומחים

איך להוזיל את העלויות של הובלות קטנות?

איך להוזיל את העלויות של הובלות קטנות?

כשאנחנו שומעים את המילה "הובלה", לרוב האסוציאציה הראשונה שעולה לנו בראש היא משאית ענקית וצוות של 4-5 אנשים סוחבים המון קרטונים ועוד שלל רהיטים וחפצים. זו כמובן תמונה נפוצה, אבל יחד עם זאת יש גם הובלות יותר קטנות, כאלה של פריט אחד בלבד או מספר פריטים בודדים.

באופן טבעי כשנדרשת הובלה מסוג זה, השאיפה היא לצמצם ככל האפשר את העלות שלה – הטיפים הבאים יעזרו לכם לעשות זאת.

12/08/2021

 

בלי לחץ

אחד המרכיבים שעשויים לייקר את העלות של הובלה קטנה הוא לחץ זמן. כשאתם צריכים שירות מהרגע להרגע, ואפילו בטווח של מספר שעות, באופן טבעי אותם אנשי מקצוע שמבצעים הובלות קטנות יגבו מחיר גבוה יותר.

ישנם מצבים שבהם אין ברירה: אם למשל מצאתם מקרר יד 2 במצב מצוין ובמחיר אטרקטיבי, ייתכן שאם תתעכבו עם ההובלה המוכר של המקרר ימצא קונה אחר, ובמקרה כזה הניסיון לחסוך דווקא יוביל להפסד. אבל אם אפשר להתגמש מבחינת מועד ההובלה – למשל כשאתם מעבירים מקרר מהבית של ההורים לדירה השכורה שלכם – תוכלו להפחית את עלותה של ההובלה.

 

השוואת מחירים מקיפה

צרכנות נבונה מחייבת השוואת מחירים, ורצוי מקיפה, לקראת כל רכישה של מוצר או שירות. גם מי שמודעים לכך נוטים לפעמים לוותר על הכלל הזה כשהם מזמינים הובלות קטנות – בעיקר מתוך התחושה שבגלל שמדובר בהובלה קטנה ההפרשים בהצעות המחיר יהיו חסרי משמעות.

אמנם ההובלות הקטנות הן באופן טבעי זולות יחסית – הובלה של סלון למשל תעלה במרבית המקרים בין 200 ל-500 ש"ח – אבל גם כך ייתכנו פערי מחירים לא מבוטלים, ולכן חבל לבטל על הפעולה שניתן להשלים בקלות יחסית באמצעות כמה שיחות טלפון זריזות.

 

איך נקבע המחיר של הובלה קטנה?

בדומה להובלות גדולות, גם הובלות קטנות מתומחרות על סמך 3 פרמטרים עיקריים: הפריטים שאותם יש צורך להוביל, המרחק והנגישות.

הפריטים שמובלים הם בדרך כלל מכשירי חשמל – למשל מקרר, מכונת כביסה, מייבש, תנור אפייה וכו' – או רהיטים (סלון, ארון, שידה, ספות ועוד). לפעמים יש גם פריטים גדולים יותר וגם כבדים יותר כמו פסנתר או שולחן סנוקר.

המרחק בין נקודת המוצא לבין היעד משפיע גם הוא על המחיר, וכך גם הנגישות – אם למשל הספות שאתם רוצים להוביל נמצאות בקומה שלישית בבניין בלי מעלית בחדר מדרגות צר, המחיר יהיה מעט גבוה יותר, ואם יש צורך במנוף באופן טבעי נדרש תשלום נפרד עבורו.

 

גם הובלות קטנות מבצעים רק עם אנשי מקצוע מיומנים ואחראיים

חשוב להדגיש שגם כשמנסים להוזיל את העלות של הובלה קטנה, צעד כאמור מבורך ואפילו הכרחי, לא כדאי להתפשר על איכות ההובלה.

רק אנשי מקצוע עם ניסיון בביצוע הובלות קטנות והובלות בכלל יכולים להבטיח לכם שכל הפריטים יגיעו בשלום – וגם לקיים את ההבטחה. בהתאם מומלץ לבחור מובילים גם על סמך האמינות והאחריות שלהם.
 

כתבות נוספות


הכל על הרחקת יונים באמצעים הומאניים
כשמדברים על הרחקת יונים התמונה הראשונה שתעלה בדמיונכם תהיה כנראה לא נעימה במיוחד, סיטואציה שעדיף לא לדמיין. עם זאת, כיום עלתה המודעות לשמירה על בעלי החיים (גם המזיקים שבהם) ובהמשך ישיך לכך נוצרו פתרונות נפלאים, הומאניים ולא מזיקים שמטרתם אחת ויחידה – להרחיק את בעלי החיים המזיקים מהמקום מבלי לפגוע בה...6 דברים שצריך לעשות לפני הדברה
העולם מלא בחרקים, וכולנו כמובן מודעים לכך ומקבלים את העובדה הזו - עד שהם מגיעים אלינו לבית, למשרד, לחנות, למסעדה וכו'. במקרים אלה מומלץ להזמין שירותי הדברה באופן מיידי, ולמעשה ישנן גם הדברות שכדאי לבצע אחת לשנה במטרה להקדים תרופה למכה. לקראת כל הדברה ישנן 6 פעולות שצריך לעשות - בהתאם למדריך שהכנו ל...מערכות סולאריות ביתיות לחיסכון כספי ולצריכה ירוקה
כיצד ניתן לחסוך כסף באמצעות אנרגיה מתחדשת? מי יכול להתקין מערכות סולאריות ביתיות? כיצד מתקינים מערכת סולארית? מערכות סולאריות טומנות בחובן יתרונות רבים אך השניים המשמעותיים ביותר הם הקטנת זיהום אוויר על ידי ייצור חשמל מאנרגיה ירוקה וחיסכון כספי. העובדה שאדם או עסק יכולים לייצר לעצמם חשמל חוסכת עלויו...הדרך המקצועית להשלים את השיפוץ – ניקיון לאחר שיפוץ
השלב האחרון בכל שיפוץ של דירה או בית, כמו גם במקרה של בית/דירה חדשים אותם מוסר הקבלן לבעלים, צריך להיות ניקיון מקצועי ויסודי. למעשה, ניקיון לאחר שיפוץ אינו ניקיון דירה רגיל או סטנדרטי – לרוב מדובר במצב המצריך ניקיון מסוג שונה, יסודי ומאתגר יותר מבחינות שונות. מה חשיבותו של ניקיון ייעודי מסוג זה, מה ...


 


עוד בהומלס

דירות ונדל"ן

דירות להשכרה

דרושים

דרושים

רכב

רכב יד שניה

יד שניה

יד שניה

 


עוד במגזין

נדל"ן

רכב

חיות מחמד

יד שנייה

דרושים

זירת המומחים

Lifestyle