מגזין הומלס / זירת המומחים

איך שוברים קיר וכמה זה יעלה לכם? בדקנו

איך שוברים קיר וכמה זה יעלה לכם? בדקנו

משפצים את הבית ומעוניינים לשבור קירות? נכנסים לבית חדש אבל מעוניינים לחלק את החדרים באופן שונה? שבירת קירות היא פעולה נפוצה שנעשית כמעט בכל שיפוץ אך בניגוד למה שהיה מקובל לפני שנים, הדרישות השתנו ואיתן גם שיטות העבודה והמחירים. ריכזנו עבורכם את כל המידע שיסייע לכם במשימה כך שתוכלו לשבור כל קיר באופן יעיל, מהיר, בטוח ובמחיר הזול שניתן.

20/03/2022

 

שבירת קיר - לא מה שחשבתם

שבירת קיר נשמעת עניין פשוט אך למעשה כבר מזמן לא מדובר רק בהנפת פטיש כבד ושבירת הבלוקים. בעידן שבו כמעט כל המבנים עשויים מבטון, המשימה לשבירת קיר הופכת למאתגרת מאי פעם.

הרצון לבנות מבנים חזקים יותר שעומדים בתקינה נגד רעידות אדמה והצורך בבניית מרחבים מוגנים אומנם תורמים לחוזק המבני אך כשרוצים לשנות את החלל ולשבור קירות, החוזק והעוצמה של הבטון הופכים למכשול.

תנסו להניף פטיש כבד אל חגורת בטון או קיר בטון שלם ותגלו שחוץ מהרבה רעש, לקיר לא יקרה כמעט נזק. אז מה עושים? מנסרים.

אז נכון שאם מדובר בקיר בלוקים או קיר גבס כנראה שהתהליך יהיה פשוט באופן יחסי והמחיר יהיה נמוך יותר אך לאור העובדה שמרבית הקירות עשויים מבטון בהרכב כזה או אחר, ניסור קיר בטון הופכת להיות השיטה הנפוצה לשבירת קירות בישראל.

 

איך מנסרים קירות?

במקרים רבים ניסור קירות היא השיטה המועדפת גם כשמעוניינים לשבור קיר בלוקים רגיל. הסיבה לכך היא הדיוק והיעילות של השיטה שמאפשרים לחתוך קירות באופן מדויק וסלקטיבי בלי לגרום לזעזוע למבנה ובלי לגרום לנזקים היקפיים.

ניסור קירות מתבצע בעזרת מסור מיוחד שנועד לחיתוך בטון. באמצעות ניסור בטון וקירות אנו עוקפים למעשה את הצורך להפעיל לחץ על החומר הקשוח ובמקום זאת חותכים אותו עם אמצעים שנחשבים לעמידים יותר. מסור בטון מורכב ממנוע חשמלי חזק שמסובב דיסק מתכת בקוטר גדול אשר מצופה בשכבה של אבקת יהלום. שכבת הציפוי הופכת את הדיסק לחזק יותר מהבטון ולכזה שיכול לחדור אותו בקלות.

היתרונות של ניסור קירות רבים וטובים ומתחילים ביכולת להתמודד עם כל סוגי קירות לרבות החזקים ביותר שבהם כמו קירות ממ״ד או אפילו קירות מקלט.

שנית, באמצעות ניסור קירות ניתן לחתוך פתחים מדויקים כמעט בלי מאמץ - עיקרון חשוב במיוחד כאשר פותחים פתח לחלון או לדלת. לעומת זאת יש גם חסרונות לניסור בטון כשהבולטים הם המחיר והצורך להזמין חברת ניסור מקצועית ומומלצת.

 

כמה עולה לשבור קיר?

אם יש לכם קיר בלוקים אז העלות תהיה זולה עד זניחה באופן יחסי לשיפוץ כולו אך אם מדובר בחיתוך מדויק או קירות בטון שמצריכים ניסור, התהליך לא יהיה זול.

תוכלו לבדוק כמה עולה ניסור בטון במחירון מומלץ שמציג בהרחבה את כל השירותים השונים לרבות שבירה וחיתוך של קירות מסוגים ועוביים שונים כמו גם את הגורמים שמשפיעים על תמחור ניסור בטון בכלל וקירות בפרט.

חשוב לציין שניסור בטון הוא לא תהליך זול באופן יחסי, בטח שלא לעומת שבירת קיר באמצעים פשוטים כמו פטיש כבד, אך כשאין ברירה או כשצריכים לשבור קיר בדיוק מרבי, ההשקעה בניסור בטון פשוט שווה את זה.

  • מחיר שבירת קיר בלוקים בעובי 10 סנטימטרים =  בערך 2,000 ש״ח לשבירת קיר בגודל ממוצע.
  • מחיר שבירת קיר בלוקים בעובי של 20 סנטימטרים = בערך 3,000 ש״ח לקיר בלוקים במידות ממוצעות.
  • מחיר שבירת קיר בטון באמצעות ניסור יהלום. עובי הקיר 20 סנטימטרים  = החל מ-300 ש״ח לניסור של מטר בטון.
  • מחיר שבירת קיר בטון 30 סנטימטרים באמצעות ניסור  =  החל מ-350 ש״ח.
  • העלות של שבירת קיר בטון 40 סנטימטרים באמצעות ניסור  = החל מ-400 ש״ח למטר.

חשוב לציין שבניסור בטון המחירים משתנים בהתאם לכמות הבטון שצריך לחתוך כך שככל שיש יותר בטון לנסר, העלות לכל מטר יורדת וההיפך.

כפי שאתם שמים לב, הניסור הרבה יותר יקר אך לעתים פשוט אין ברירה וזאת הדרך היחידה לבצע את המשימה.

 

דגשים בשבירת קירות שחייבים להכיר

שבירת או ניסור קיר יכולים להיות פשוטים אך לעתים קרובות העניין יכול להיות הרבה יותר מורכב ממה שנדמה תחילה. 

ראשית, קירות בכלל וקירות בטון בפרט, יכולים להיות חיוניים לחוזקו של המבנה כולו וחשוב להבין אם ניתן לשבור (או לנסר) קיר מבלי לפגוע בבטיחות המבנה כדי להימנע ממצבים מסוכנים, כדאי להיוועץ במהנדס בניין על מנת שיאשר את שבירת הקירות.

שנית, בקירות יש תשתיות רבות כמו קווי חשמל ולעתים גם צינורות מים וגז. לפני כל שבירת קיר חובה לנתק את התשתיות הללו באופן בטוח.

לבסוף, שבירת קיר ובמיוחד ניסור קירות בטון, יוצרים הרבה מאוד פסולת שיכולה להיות כבדה וקשה לפינוי. בדקו שהצעת המחיר שאתם מקבלים כוללת התייחסות מלאה לפינוי הפסולת באופן מסודר על פי הנדרש בחוק.

 

מי יכול לשבור קירות?

באופן כללי, אם מדובר בקירות גבס או קירות בלוקים בלי בטון, לא צריכה להיות בעיה וכל שיפוצניק יכול לעשות את זה. לעומת זאת, כאשר צריך לנסר קירות יש צורך להזמין חברת ניסור שמתמחה בכך ושיש לה את האמצעים והידע לעשות את זה באופן בטוח.

בכל אופן ולא משנה איך שוברים את הקיר, תמיד צריך לאסוף מספר הצעות מחיר כדי להבין את העלויות הסופיות בהתאם לתנאים בשטח.
 

כתבות נוספות


מה ההבדלים בין לימודי רפואת שיניים בחו"ל לבין הארץ
כשאומרים רפואת השיניים בהחלט מדובר על אחד מתחומי הלימודים הנחשקים בעולם הרפואה כמו גם אחד מהתחומים המתגמלים מבחינה כלכלית. בעוד תנאי הקבלה בארץ נחשבים לקשוחים ומספר המקומות מוגבל, מספר הישראלים שיוצאים ללמוד רפואת שיניים בחו"ל גדל משנה לשנה.מה עדיף שרוול לפינוי פסולת חדש או שרוולים לפינוי פסולת יד 2
אתם מנהלים חברת שיפוצים וחשבתם לרכוש שרוול לפינוי פסולת? אם כך, כמובן שאפשר להבין אתכם, כי אין היום פתרון טוב יותר לעניין הזה. מדהים לראות שאפילו כאשר מדובר על שיפוץ מינימאלי בלבד הכולל שבירת קיר או כל פעולה קטנה אחרת, הפסולת שנשארת היא רבה.איך להכין את הבית להובלה - 5 טיפים
העברת הדירה היא תמיד, או לפחות כמעט תמיד, אירוע מרגש. התחלה חדשה במקום חדש יוצרת ציפיות לשיפור באיכות החיים באופן כללי, וכולנו גם מכירים את הפתגם "משנה מקום משנה מזל". כדי להתחיל ברגל ימין את החיים בבית החדש, חשוב שהמעבר עצמו יהפוך לחוויה נעימה - 5 הטיפים הבאים יעזרו לכם להתכונן להובלה באופן הטוב בי...בניית אתרים לעסקים – מה אתם צריכים לקחת בחשבון?
כל בעל עסק מבין כי בשלב כזה או אחר הוא יהיה מוכרח לבנות אתר עסקי. בניית אתרים לעסקים זוהי לא רשות, בעידן של היום מדובר על חובה לכל דבר ועניין.


 


עוד בהומלס

דירות ונדל"ן

דירות להשכרה

דרושים

דרושים

רכב

רכב יד שניה

יד שניה

יד שניה

 


עוד במגזין

נדל"ן

רכב

חיות מחמד

יד שנייה

דרושים

זירת המומחים

Lifestyle